1st Month in Usti

FOR ENGLISH VERSION CLICK "HERE

Veebruar on märkamatult läbi saanud ja koos sellega saab varsti ka minul siin kuu aega oldud, seega oleks paslik teha esimene kokkuvõte siin oldud ajast. Muidugi on vahetud emotsioonid ja enamus informatsiooni kättesaadaval minu Youtube'i kanalil, kus ma iga nädal väikese vlogi üles laen, niiet kindlasti vaadake ka videod üle, kuid siiski tahan teiega ka mõningaid fakte ja emotsioone just siin jagada! So here we go! 

Kui ma nüüd sellele kuule tagasi vaatan, siis esimesed märksõnad, mis sellest meenuvad on: meeletu aeglane dokumentide ajamine, kohatine ajuvabadus ja õlle, mis aitab kahte esimest leevendada. Lihtne näide aeglasest dokumendisüsteemist on see, et näiteks pole me ikka veel oma praktikat alusanud ning siin on päris mitu inimest, kellel puudub samasugune info tundude koha, näiteks tuli välja, et minu toakaaslase poolt 2 esialgset valitud tundi pole selles koolis juba 2 aastat eksisteerinud. Veidi veidraks kombeks võib aga lugeda näiteks seda, et kui ma tahan homme koolisööklasse minna sööma, siis ma pean selleks juba täna toidu ära tellima (söökla ukse tagant), mis samas väldib iseenesest ju toidu raiskamist. Õlle on siin aga odavam kui Eestis ja ma eeldan, et ka valik on laiem, kahjuks või õnneks pole ma kuigi suur õllesõber, seega ei oska ma ka nende maitset või kvaliteeti kui pädevalt hinnata, ma tean vaid seda, et kohalikele õlle meeldib. Muidu läheb siin ikka nii, nagu ühel Erasmusel minna võiks- peod, reisimine ja multikultuursete seltskondade nautimine, siin on kokku umbes 80? Erasmust üle terve Euroopa nt Portugalist, Hispaaniast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Türgist, Venemaalt, Rumeeniast, Ukarianst, Horvaatiast, Soomest, Lätist ja Leedust. Kuna tegemist on Kesk-Euroopaga, siis reisida on siin suhteliselt odav, näiteks bussipiletid Ustist Berliini või Prahast Bratislavasse edasi-tagasi on umbes 30€. Minu jaoks tuli harjuda ka uue rahaga (Tšehhi kroonidega- 1€= u 27 krooni) ning sellega, et suitsetamine on siin pea igal pool lubatud, ka siseruumides (eriti pubides). Muidu on kohalik kultuur küllaltki sarnane Eesti omaga.
Ja selline veidi dramaatiliselt naljakas ongi mu esimene kuu olnud siis Ustis.
Kui teil on küsimusi või ideid, siis andke ikka julgetsi teada!
Cheers! 


The February is over, it means that I arrived to here already 1 month ago, so it's time to look back to my first Czech Erasmus month. Well, I guess that most of you already know that the best emotions and more information is in my Youtube channel, where in every week I upload a new video, so for sure check out those videos too! But I'd also like to share some facts and emotions in here, so here we go!  

When I think back to February, then the first 3 keywords, what comes to my mind are: super slow document system, nonsense and beer, the last one helps to deal with the first ones. For example about the document system- I am still waiting when I can do my practice and I am not the only one, who still doese'nt have any information about the practice or lessons. My roommate needs to pick new subjects because the ones what she choose in the first time just doese'nt exist anymore. Or for example about the nonsense- if I want to eat tomorrow in school canteen I need to order food today (behind of canteen door), which at the same time is a good system for not wasting food, but still... weird. Beer should be cheaper than in Estonia and I also think that here is more different ones, but as I don't like beer, then I can't tell much about the taste or quality, I just know that Czech people really like it. But well, actually everything is good and consist the same things like most of Eramus people life consists: parties, traveling and friends from different countries. In here we have around 80 Ermasus I guess, for example from Portugal, Spain, France, Italy, Turkey, Russia, Romania, Ukraine, Croatia, Finland, Latvia and Lithuania. As Usti is in Middle-Europe then the travelling is also quite cheap, for example the bus tickets from Usti to Berlin or from Prague to Bratislava are in both way 30€. For me it was quite difficult to use with the new money (Czech krona- 1€= around 27 krona) and  a fact that it's basically allowed to smoke anywhere (especially in pubs). But in the other hand the culture is quite similar with Estonian one, so it is not so bad.
So this was my a bit dramatic and at the same time funny first month in Usti.
If you have any questions or ideas, the let me know!
Cheers! 

No comments

Back to Top