Stolen time

It's quite sad to see how I just don't have enough opportunities to do some more posts. Cold weathers, illness, exams and  other thousand things just make this situation a little bit complicated. But also there are some good days, when I and one of my lovely photographs have some time to do photos for you. Last time I put my favorite cardigan on and we went to Linnahall where a couple of years ago I did some photos but it's such a big and great place, so why not to use this place again:) 

Lausa kurb on vaadata, kuidas selle kuu seis siin välja näeb, aga tuleb tõdeda, et selliseid perioode tuleb ette pea iga kord, kui ilmad muutuvad külmaks, tervis veab alt ning kool nõuab järsku kõikvõimalikke teadmiste tõestamist ja siis muidugi veel tuhat muud tegemist, millest ükski aktivist loobuda ei suuda. Siiski satub ette ka neid helgeid päevi, kui mõni minu tubli fotograaf ja mina leiame ühise aja ning teeme natuke pilte. Viimane kord tõmbasin selga oma uue lemmik kampsuni ning sedasime sammud Linnahalli poole, kus ma tegelikult olen juba varemgi pildistamas käinud, aga nii suure koha puhul pole ju patt sinna mitu korda minna:) 


Cardigan: Primark (bought from England)/ Shirt: Second-hand/ Skirt: Second-hand (bought from England)/ Belt: Seppälä/ Boots: Seppälä/ Tights: random/ Necklace: random (Annika) 
Photos by Käthrine 

2 comments

  1. Stunning pictures and outfit inspo ! You look amazing! I love your coat!

    ♥XO♥

    Jeanne

    http://fashionmusingsdiary.com

    ReplyDelete

Back to Top