199X Kid

I have shown you some general things about my trip, but there is a couple posts of outfit, too.
First of the photo shoot took place one of the most beautiful square I ever seen, this fountain just makes you do some fun things, also it's perfect place to sit down, take a cocoa and read a good book. Some time ago I found a cool shirt in tumblr, I really liked this text so I decided to do a little DIY before the trip and take the shirt with me. I love this shirt!:)

Kui üldised tegemised ja pildid on reisit näidatud, siis paar outfit'i postitust on veel jäänud. Esimene neist on tehtud minu jaoks linna ühes ilusaimas kohas, mille purskkaev kohe kutsub pättusi tegema või mille ääres on lihtsalt hea võtta üks kakao ja mõnda mõnusat raamatut lugeda. Mõni aeg tagasi leidsin tumblr'st ka ühe laheda tekstiga särgi, kuna olen juba kaua otsinud tektiga pluuse, siis teadsin, et see kiri on just see, mida kindlasti tahaksin kanda ja enne reisi saigi veel väike DIY teostatud, ise olen tulemusega väga rahul! 


Coat: New Yorker/ Blazer: Second-hand/ Shirt: H&M and self-made/ Skirt: Pimkie (bought from Italy)/ Tights: random/ Boots: Seppälä/ Necklace: H&M/ Sunglasses: New Yorker/ Head scarf: random 
Photos by Annika

2 comments

  1. Gosh! This shoot is just awesome and your outfit is soooo adorable ! Love it ♥

    http://bb-blackbird.blogspot.fr

    ReplyDelete

Back to Top