Next Stop: Athens (Greece)

CLICK HERE FOR ENGLISH VERSION
CLICK HERE TO SEE THE VIDEO

Hello!
Selle aasta eelviimane reisipostitus on teie ees! Seekord viin teid Ateenasse, kuhu eemisel nädalal mina ja mu sõbranna Käthrine läksime! 

Asukoht:
Ateena, Kreeka 

Reisi kestvus:
2 ööd ja 2 täispäeva

Sihtkohta reisimine:
Kuigi Käthrine tuli Eestist ja tema reis oli oluliselt pikem, siis Ateenasse suundusme koos ikkagi vanast heast Thessalonikist ja tavapärase Ryanairiga. Kuigi lend kestis u 50 minutit, siis mõlemad lennud olid rahutumad, kui tavaliselt- turbulents tegi oma töö ja mõlemad maandumised polnud sugugi sujuvad, mida rohkem ma lendan, seda rohkem ma kardan- how weird is that? Lennupiletid maksid kokku umbes 40€, mõlemad lennud olid õhtused (u 11 ajal). Ateenast kesklinna pääseb ühistranspordiga kahte moodi- bussiga (95X) või metrooga, üheotsa bussipilet täiskavanutele maksab 6€ ja buss sõidab u tund aega, tiheda liikluse korral rohkem, metroo üheotsapilet maksab täiskavanutele 10€, kahjuks ma sõidupikkust ei oska öelda, sest meie võtsime ohutuse ja mugavuse mõttes bussi (kuuldavasti on metro tihti täis ja seal on palju taskuvargaid), lisaks sellele ei sõida metroo öösiti, hinnad mõlemas transpordis on õpilastele 50% odavamad. Kogu info ühistanspordi kohta leiab SIIT.
PS! Tavaline ühistansport (mitte lennujaama oma) linnas on odavam! 

Kohalik eripära: 
Meil vedas ilmaga väga, sest kesekt detsembrit oli päevasel ajal õues lausa 18 kraadi sooja ja päike, viimasel päeval oli veidi külmem, umbes 13 kraadi, aga võrreldes Eestiga on see päris hea. Siiski peaks enne reisi koguaeg ilmateadet järgima, sest minu meelest onneil sarnane ilm nagu Thessas- ühel päeval võib olla 15 ja järgmisel 3 kraadi. Kesklinnas leidub palju poste, kuhu on kinnitatud hoidjad koos tasuta linnakaartidega, lisaks sellele peaks kollaste pangaautomaatide juures olema tasuta wifi. 

Majutus:
Majutusega läks seekord jälle natukene kehvasti, aga selles pole mul mitte kedagi muud süüdistada kui iseennast. Seekordseks kohaks oli Sparta Team Hotel ja piltide järgi saime ikka kõige nirumad toad, kuigi minu joaks tundus kogu hotell sellise kahtlase väärtusega, igatahes oli meie toa mööbel pärit meie mõistest Nõukogude ajast ja nii mõnestki kohast polnud ammu tolmu võetud. Samuti olid ümbruskaudsed tänavad väga räpased, haisvad ja arvatavasti täis pagulasi, kuigi tegelikult kesklinna peaväljakutset asus hotell vaid jalutades 5-10 minuti kaugusel. Meie toas oli wifi suhteliselt nõrk ning aknad kostusid väga hästi läbi, aga vähemalt vastuvõtulaud töötas 24h. 2 ööd läks meil maksama kahe, tegelikult  kolmetoalises (meil oli 1 tavaline ja 1 suur voodi) eratoas 20€ inimese kohta, seega on ka arusaadav, miks kõik nii ilus polnud. 

Vaatamisväärsused:
Kui otsisin internetsist infot, kuhu minna, siis ausalt öeldes väga palju huvitavat ei leidnuki ja kui me oleksime viitsinud hommikuti varem välja minna, oleksime jõudnud kõik nimekirjas olnud kohad ka läbi käia, tegelikult ei jõudnudki me vaid paari kohta. Minu vaieldamatuks lemmikuks on ikkagi Akropolis oma Parthenoniga, minu jaoks on see umbes midagi sarnast kui Londoni Big Ben või Pariisi Eiffeli torn- esimesel korral ikka kohe tahaks ja peaks külastama. Piletitega läks meil seekord eriti hästi, sest suviti on täishind 20€ ja talviti 10€, EL (üli)õpilastele õpilaskaardi näitamisel on sissepääs tasuta, õnneks aksepteeriti seekord meie ISIC kaarte terves linnas, kuigi ma soovitan Akropolisesse kindlasti minna ja tegelikult on sinna lihtsam ronida kui paistab, siis 20€ on ikkagi liiga palju. Peale Parthenoni leiab Akropolises veel teisigi templeid ning näiteks ka vana Herodes Atticuse teatri (kuhu sisse ei saa minna) ja Dionysuse teatri, kuhu saab vabalt ka istuda. Samuti meeldis mulle võimas Zeusi tempel, mis on kohe Akropolise lähedal, nagu kõik peamised muud vaatamisväärsused. Sissepääs täiskavanautel maksis 6€ (vähemalt talvisel ajal) ja EL õpilastele on see tausta, kuigi mõnikord läheb neil aega, et aru saada mis ja kus see Eesti on. Kindlasti tasub jalutama minna ka sellisesse piirkondadesse nagu Plaka ja Anafiotikaneed on kohe teineteise kõrval ja jäävad ka Pantheoni kõrvale, sealt leiab nii armsaid ja nunnusid tänavaid, kuigi vahepeal tundub , et kohe kohe oled kellelegi uksest sisse astumas. Spordihuvilistel tasub kindlasti minna ka Panathenaici staadionile, kust leiab ka kõik OM (v.a 2004 a Sidney) tõrvikud. Üpris huvitav nähtus on ka vahtkonna vahetus, mille teevad eriti kirvekas just sõdurite riietused (neil on nt hobuserauad sabaste all), kõige populaarsem aeg vahtkonna vahetuseks on pühapäeva hommikul kell 11 parlamendi ees, kuigi tegelikult peaks see toimuma iga tunni aja tagant, parlamendi ja presidendi/peaministri tööruumide juures. Ainuke koht, kuhu oleks tahtnud minna, aga ei jõudnud, oli National Museum, mis asub kesklinnast veidi kaugemal. Nagu ikka võtsime ka seekord tasuta tuuri, mis sellel korral kestis lausa 3 tundi, rohkem infot leiate SIIT

Söögikohad: 
Ateenas einestasimegi põhiliselt ainult väljas, esimesel täispikal päeval sõime õhtust kohas nimega Iridanos, mis näeb suhteliselt taverna tüüpi välja, aga on täielik turistilõks, millest me juba sinna sisenedes teadlikud olime, aga kesklinnas ongi raske häid ja odavaid kohti leida, niiet sobis ka see, keskmiste hindadega kohake, otseselt muidugi ei soovita. Seal proovisin ära ka oma esimese moussaka (midagi lasanje sarnast), päri hea oli! Õhtul otsustasime võtta aga mõnusad kokteilid A for Athens katusekohvikus, samas majas on ka samanimeline hotell, vaade kautselt on imeilus, eriti Akropolisele, kuigi hinnad ei ole just kõige odavamad (kokteilid olid u 10€), siis üheks õhtuks soovitan kindlalt just sinna minna! Hotelli lähedal on kohe poodlemistänaval ka pannkoogi koht, kust saab mõnuseid toite! Järgmisel päeval võtsime Star Bucksist kiired joogid ja läksime lähedal asuvasse Meliartos kohvikusse hommikust sööma, tundus selline kena kohake ja magusalett nägi vapustav välja! Viimase päeva õhtusöögikoha valisime aga peamiselt jõulukaunistuste järgi (naised...), üldse nägi In Town koht väga peen ja hubane välja, ka söögid maksid jälle keskmiselt ning olid päris head. Tegelikult algab A for Athensi juurest ka suur kohvikute ja restoranide ala, kust võib leida päris huvitavad ja natukene odavamaid kohti, kuna me ise üheski neist ei käinud, siis ei oska ma kahjuks ka midagi kindlat soovitada.
PS! Kõik eelnimetatud kohad asuvad turistialas ja on peamiselt mõeldud turistidele! 

Vaba aeg:
Ma usun, et Ateenas on hulganisti muuseume, kuhu tasub minna, nagu ma juba mainisin siis olen näiteks National Museumist ainult head kuulnud, Akropolise muuseum on teine selline vahva koht. Meie vaba aeg läks kõik söömisele, Plakas jalutamisele ja pea jalakäijate tänaval shoppamisile. Kes on aga rohkem matkaja hingega, siis mitte kaugel kesklinnast asub Lycabettuse mägi, kust pidavat olema näha 360 kraadine vaade Ateenale. 

Mul oli üle tüki aja nii hea meel jälle kellgiga koos reisida ja ma arvan, et tänu sellele on mul Ateenast ainult head mälestused!
Cheers! 
Hello!
It's time for almost the last travel post of this year! At this time I'm taking you to Athens, where we were in the last week with my good friend Käthrine. 

Destination:
Athens, Greece

Duration of Trip:
2 nights and 2 full days 

Travelling to Destination:
Although Käthrine came from Estonia and her travelling was way more longer, then we met in Thessaloniki and started our trip from here with Ryianair. Although the flight took like 50 minutes, then for me the both flight weren't so calm as usually, the turbulence made it worse and the both landings weren't so smooth. The more I'm flying, the more I afraid of it- how weird is that? The both way tickets costed around 40€ per person and both flight were the evenings one (aound 11 pm). There's a two ways how to go with public transport from airport to city center- bus (95X) and metro. One way bus ticket for adults costs 6€ and the ride tooks around 1 hour, depends of the traffic. One way metro tickets from airport to city center for adults costs 10€, sadly I can't say how long time it takes, because due of safety we took a bus (I heard that metro may be full and there's a lot of pickpockets and metro is working only in daytime. For students prices in both transports are -50€ cheaper. All information about public transport in in HERE.
PS! The normal public transport (not the airport one) in city is cheaper! 

About Local Life: 
We were very lucky with weather, because in middle of December we had 18 degrees and sun shine, the last day was a bit colder, like 15 degrees, comparing with Estonia it's still amazing. But I still recommend to check out the forecast, because the weather is like in Thessaloniki- in one day it can be 15 degrees and in next one only 3 degrees. In city center there's a lot of street lights from where you can find free city maps and the yellow ATM-s should have free wifi. 

Accommodation:
At this time we hadn't so good luck with the accommodation place, but the fault was mine, because I booked the place. At this time we staied to Sparta Team Hotel and according to photos we got the ugliest rooms, although for me the whole hotel looked pretty bad. For example our room furniture looked like it from Soviet Union times and some places were very dusty. The streets in hotel area were dirty, smelly and full of immigrants, although the real city center was like 5-10 minutes (by walking) away. Our room wifi was bad and widows were thin, so we heard everything, the only thing what I basically liked was the 24h working reception. 2 nights in that double room (actually we had 3 places) costed 20€ per person, so I understand why it wasn't so pretty. 

Sightseers:
When I searched information from Interent, then I didn't find so many interesting places and if we wouldn't go out for so late (in afternoon), then probably we would manage to see all the things what I had in the list, but we missed only couple of them. My favourite place was for sure Acropolis with it's Parthenon, for me it's something like London's Big Ben or Paris' Eiffel tower- I want and must visit it! We were lucky with tickets, because in summer time the entrance for adults costs 20€ and in winter time 10€, but for EU students it's for free and luckily in Athens every place accepted our ISIC cards. Although I really recommend to go to Acropolis and it is easier to climb there as I though, then 20€ is still a lot! Besides of Parthenon there's also some other temples and theaters in Acropolis, for example Herodes Atticus theater  (there's no entrance) and theater of Dionysus , where you can sit down. I also loved Zeusi tempel, it's just a powerful place and it is close to Acropolis, like the most of the sightseers. The entrance for adults costed 6€ (in winter time) and for EU students it was for free. I also recommend to go to walk in Plaka and Anafiotika, they are next of each other and next of Acropolis and those streets on there are super cute, although it feels that in every second you are in someones home. For sport lovers I recommend to visit stadium of Panathenaic , where are also all the Olympic torches (except the 2004 Sidney one). One of the interesting "event" is change of guard, mostly because of their clothes (for example they have horse shoes under their boots!), the most popular time to watch it is on Sundays at 11 am in front of Parliament house, although they change should be in every hour in front of the Parliament and the president/ prime minister offices. The only place where I wanted to go but hadn't time was the National Museum, which it's a bit out from the city center. At this time we also took a free tour, which was 3 hours long, more information about that is in HERE.

 Place to Eat:
In Athens we basically ate only in outside. In the first evening we had dinner in place called Iridanos, which looked like taverna, but is was total tourist trap, we knew it already before we sat down, but as we were in city center, then it was hard to find nice and cheap place and as it wasn't too expensive then we decided to stay there, but in generally I don't recommend this place. In there I tried my first moussaka (basically like lasagne) , which was pretty good! In the evening we decided to have drinks in rooftop bar called A for Athens, in the same house there's a hotel which has the same name. The view from the bar was amazing, especially the Acropolis part, although the prices aren't the cheapest ones (one cocktail was 10€), then I still recommend for sure to go there! Basically next of that hotel there's a nice crepe place, too. Next day we took our hot drinks from Star Bucks and had a breakfast in Meliartos cafe, which is quite nice place, the sweets looked so good in there! We choose the last day dinner place according to decorations (girls...), it just looked so lovely and cosy, the food In Town costed a bit more, but not too much and they were pretty good. Actually near of the A for Athens hotel there is an area with a lot of food places, where are some cheaper ones, too, but as we didn't eat there, then I can't recommend any specific place. 
PS! All those places are in city center and are mostly for tourists! 

Free Time:
I believe that there's a lot of interesting museums in Athens, but I have heard only good things about National and Acropolis museums. We wasted our free time time eating and walking in Plaka and shopping in main shopping street. But for hikers or nature lovers I recommend to go to Lycabettus hill, where should be 360 degree view to Athens. 

As I traveled for over a long time with someone else, then thanks to that I have only good memories from Athens!
Cheers! 

No comments

Back to Top