Welcome to Thessaloniki!


Umbes nädal aega tagasi alustasin uue seiklusega Kreekas, mõtlesin, et seekord prooviks selle kohta rohkem blogida (ja endiselt ka vlogida), ma küll ei saa midagi lubada, but I will try my best!
Kreekasse, Thessalonikisse sattusin jällegi läbi Erasmus+ programmi ehk kolmas kord on mu rõõm ja kohati ka mitte nii suur rõõm kogu progressi läbi teha, ka seekord olen haiglas praktikant, millest tuleb juttu tulevates postitustes. Enne esimest päeva haiglas oli mul aga tervelt nädal aega kohaliku eluga natukengi rohkem harjuda, kuigi kultuur on kohati Türgi omaga päris sarnane, siis hoolimata sellest usun, et üllatusi jätkub veel kauaks. 
Kindlasti meeldib mulle siinne ilm, sest viimased nädal aega on paistnud päike ning väljas on 25-30 kraadi sooja, kohalikud küll ise räägivad sügise tulekust, kuid mul on veel vägagi kesksuvi! Linn ise meenutas mulle esmalt segu Rumeeniast ning Türgist, tegelikult on Lõuna-Euroopas ehitised vist kõik üpris sarnased (?), nii nagu meil on tavaks Põhja-Euroopas. Elu teeb lihtsamaks ka kohalik raha, milleks on eurod- ei mingit arvutamist ja kursi muutmist enam (jess), seevastu pean esimest korda elus harjuma kreeka tähtedega, mis osaliselt on sarnane vene tähestikule ja teeb lugemise (ja peaaegu mittemillestki arusaamise) tunduvalt lihtsamaks, kesklinnas on palju silte ka nö tavaliste tähtedega ja inglise keeles, samuti osatakse siin tunduvalt paremini inglise keelt kui seda oli Türgis või Tšehhis-siiski tasub meeles pidada, et tegemist on ka turistilinnaga. Ka söök on siin sarnane nii meie toidulauaga, kui ka Türgi köögiga, siiski pole ma mitte kusagil mujal näinud tudengitele tehtud sööklat, kust saab tasuta hommiku-, lõuna-, ja õhtusööke ja seda IGA PÄEV! Täiesti normaalne on ka see, et kohvikusse maha istudes tuuakse esimese asjana laule TAUSTA vesi ning üldse on siin üks super lahe tänav (mida mina kutsun hellitavalt söögitänavaks), kust saab suure puuviljasalati 2.50€ ning suure pitsatüki 0.80€ eest! Sounds like heaven right!? Siiski on toidu ja ostlemise poolel ka omad vead, näiteks on toidupoed ja osad söögikohad pühapäeviti suletud, sama kehtib väikeste poekeste j kohta ka iga päev siesta ajal (kell 15.30-17.00) ja liha on siin kallis, tudengi jaoks väga kallis (kõige odavam vorstipakk, mis ma leidsin oli vist 1,50€), aga hei, sööklast saab tausta süüa! 
Seega minul on elu koduigatsuse hoogude vahel (natukene tahaks juba koju) ilus- päike paistab ja kõht on täis!
Cheers! Yassas
Around a week ago I started a new adventure in Greece, so I thought that at this time I am trying to blog (and still vlog) about it more than before, I can't promise that it will be successful, but I will try my best
To Greece, Thessaloniki I came with Erasmus+ program, so it's my third time to have all that joy and madness to make the progress again, also at this time I am making my internship in hospital, but all about that in some other post. Before the first day in hospital I had the whole week to get used with local life, although the culture is similar with Turkish one, then still there will be a lot of more surprises for me.
For sure what I love in here is the weather, because the whole week has been sunny and around 25-30 degrees, the locals are talking about the autumn, but for me it's totally summer! The city itself reminds me a mix of Romania and Turkey, but I guess the the houses in South-Europe are similar to each other, like the houses in North-Europe. One thing what makes my life more easier is the local money, which is euro- no calculating anymore (I love it), but on the other hand in the first time of my life I need to deal with Greek letters, which little bit are similar to Russian ones, so it's easier to read (but not understand) the text, in city center there's also a lot of signs which are in "normal" letters and in English. The English is pretty good in here, a lot better that it was in Turkey or Czech Republic, but let's not forget about the tourist status of that city. Food is similar with our food, but also with Turkish ones, but I still haven't seen nowhere else a canteen which has made to the students and where's free breakfast, lunch and dinner and it's in EVERYDAY like this! In here it's also super normal, that in the first thing while people sit down in cafe is the FREE water by cafe place and here is one super cool street (which I call the food street), where the big fruit salat costs 2.50€ and a big piece of pizza is 0.80€! Sound's like heaven right?! There's also a bad side of the food world, the supermarkets are closed on Sundays, and the little ones in every day while it's siesta (3.30-5 pm) and the meat is super expensive in here (I guess the most cheapest sausages what I found were like 1,50€), but hey, there's a free food for students! 
So in general the life is beautiful, except in those moments when I want to go home (yeap, at this time I feel sometimes like this)- but at least I have the warm weather and free food!
Cheers! 

No comments

Back to Top