All About Travelling Alone


Ma olen tagasi oma elu esimeselt üksinda reisult ja need 4 päeva andsid mulle nii palju inspiratsiooni teha vahvaid postitusi. Selle käigus tuli mul ka idee rääkida oma üksida reisimise kogemusest ning üldse jagada teiega nippe, kuidas mina olen reisinud, kindlasti sobivad osad nipid ka grupiga reisimiseks! Seega hakkame pihta! 

Planeerimine
Kardad, et ei saa üksinda reisida, sest eksid ära, ei tea kuhu minna, mida teha jne? 
Siin tulebki appi planeerimine, kohe peale otsust minna (üksi) reisima, hakkan planeerima esmalt majutust (mina kasutan tavaliselt booking.com) ja pileteid (Skyscanner, trip.ee, Google, odavlennufirmad nt Ryanair, Wizzair jne), sest need on ilmselgelt kõige tähtsamad asjad. Kuid peale selle otsin välja ka kõik kohad, mida näha tahan, kuidas ja millega sinna saab ja sealt ära saab, palju see maksab jne. Sellega tuleb appi vana sõber Google, kõige lihtsam viis on nt ostida sõnadega "What to see/ what to do in ....") ja siis järjest lihtsalt lehti lahti võtta. Ausalt, 100% infost Makedoonia reisi kohta leidsin ma just Google kaudu. Väga heaks alustuseks on näiteks ka linnatuurid, eriti tasuta tuurid (tipi põhised), kus enamasti annavad giidid samuti väga head infot söögikohtade, kohaliku elu ning vaatamisväärsuste kohta, kuid selle info saab ilmselgelt alles sihtkohas olles, seega töötab selline skeem paremini spontaansete reiside puhul. Tasuta tuure leiab samuti internetist (Trip Advisor või Googlest otsides, otsingu sõnaks "Free tour in ..."). Ja alati võib küsida abi mõne sõbra, tuttava või majutuskoha töötaja käest. Kuna mul pole välismaal telefonis internetti, siis pildistan kõik vajalikud teed ja kaardid endale üles, tihti jagatakse kaarte ka majutuskohatades, kus enamasti on ka wifi, kuid see ei pruugi alati nii olla. Kindlasti pane paika ka ligikaudne eelarve, uuri mis raha kasutatakse sihtkohas ning kui palju on õige mingi asja eest maksta. Hea plaan on sisutiheda reisi aluseks.

Vajalikud asjad
Plaanid tehtud, oleks vaja pakkida kokku kott. Peale ilmastikule (kontrolli yr.no-st) vastavate riiete, raha ja dokumentide (kontrolli kas riiki sisenemiseks on vaja passi või viisat, samuti kui ööbid turvalises kohas on parem kaasa võtta nii pass kui ID-kaart ning ühte neist koguaeg kaasas kanda ja teist kindlas kohas hoida) on minu reisi nimekirjas veel teisisiga olulisi abimehi. Kuna mul välismaal internetti ei ole ning ka telefoni ei saa igal pool laadida, siis on minu suureks abiks märkmik, kuhu kirjutan üle kogu plaani, aadressid, majutuse andmed jne. Sellega seoses on tark kaasas hoida ka pastakas. Samuti on mul üles märgitud lähedaste telefoni numbrid, sest on juhtunud olukordi, kus mu telefon on ära varastatud või akut pole võimalik laadida. Muidugi võiks kotis igaksjuhuks olemas olla ka akulaadija ja näiteks kõrvaklapid. Minu üks uusimaid avastusi on käekell, palju lihtsam on kella niimoodi jälgida kui telefoni kuskilt kotist välja urgitseda. Kindlasti proovi asju võimalikult turvaliselt ja vargakindlat kaasas kanda, olgu siis selleks hea seljakott, hästi pakitud (tähtsamad esemed mõndade asjade all) seljakott ja/või väike kott, millel on hea silma peal hoida, näiteks olen mina väikese koti rihma reisi puhul väikesemaks teinud, et sellel saaks kätt hästi peal hoida või kergemat seljakotti hoopis kõhu peal kandnud. Väikesed ja hästi pakitud asjad on tihiti suurteks abimeesteks. 

Sotsiaalne suhtlus
(Üksinda) reisides kohtab tihti ka palju uusi inimesi, eriti, kui ööbida hostelites, kus ühes toas magab mitu inimest. Minu soovitus on leida sotsiaalses suhtluses kesktee, kerge jutuajamine ning teiste kogemuste kuulamine on kindlasti väga teretulnud, kuid ära kunagi unusta, et tegu on siiski võõraste inimestega ning oma vara ja andmete eest kanna alati hoolt. Näiteks, kui lähed pesema või vetsu, siis ära jäta hostelis kallist vara voodi peale, vaid pane see alati luku taha. Makedoonias oli mul mitu kogemus, kus keegi võõras astus ligi, tihtipeale meesterahavas ning hakkas sõbralikku juttu tegema, sellisetel puhkudel on parem valetada oma nime ning kui vaja siis ka suhtestaatust (mind on aidanud välja vasakul käel olev sõrmus), sest tihti tüürivad küsimused just sinna suunas, samuti anna konkreetselt mõista oma soovidest, näiteks teata, et soovid oma teed üksi jätkata või et sa ei jaga oma telefoni nr või Facebooki kontot, võimalus on ka küsijat lihtsalt ignoreerida, kuid ma olen selles äärmiselt halb, niiet jään oma valetamise liistude juurde. Üksi reisides proovi vältida ka inimtühje kohti ning pimedaid tänavaid. Kuid nagu ma ütlesin, tuleb leiad kuldne kesktee, kui soovid endast pilti või pole kindel, kas lähed õiges suunas, siis otsi mõni selline inimene, kes ei tundu nii kahtlane, mina valin näiteks ilusti riietavaid ja sõbralikke naisterahvaid või siis turiste/ rändajaid nagu ma ise. Ärge pange pahaks minu stereotüüpide süsteemi, kuid üksikul noorel (heledapealisel) naisel on (lõunas) tihtipeale niimoodi palju kergem ja turvalisem, me kõik tahame ju koju tagasi jõuda. Seega kuldne kesktee sotisiaalses suhtlemises on lõbusa ning turvalise reisi aluseks.

Tugiisik 
Reisimisel kogeme tihti nii palju huvitavt, uut, põnevat, kurba ja rõõmsat, millest tahaksime kellegiga jagada, üksinda reisides on seda aga raske teha, mõne toreda toakaaslasega saab vast päeva sündmustest rääkida, aga see pole ikka see, kui oma inimesega seda teha. Seega vali endale mõni vahava inimene (sõber, poiss/tüdruksõber, pereliige), kellele päevasündmusi jutustada või kirjuta kõik üles näiteks samasse reisimärkmikusse või päevikusse, nii on järgmist päeva hea alustada, saab südame pahadest asjadest puhtaks ning rõõmu teistega jagada

Kuigi ma olen väga õnnelik, et otsustasin Makedooniasse reisima minna, mis-sest et üksinda, siis endiselt eelistan reisimist seltskonnaga, võimalik, et mul on reisikaaslastega lihtsalt vedanud, aga minu jaoks on nii kuidagi parem ja turvalisem, samas tean nüüd, et saan ka üksida hakkama ja see tunne on võimas!
Cheers! 


I am back from the trip which was my first one where I traveled alone. It gave me so much inspiration, that I want to do so many fun postis now! One of them is the post where I am sharing my experience about travelling alone and tips, which are also suitable for those who are traveling in groups. So let's get started! 

Planning
You think that you can't travel alone, because you will get lost, you don't know where to go and what to do? For all those problems planning helps a lot, after I have decided to have a new trip, I am starting to plan the accommodation (usually I am using booking.com) and the tickets (Skyscanner, Google, cheap airline companies like Ryanair,Wizzair and so on), because these two things are the most important ones. But after that I am also searching all the places where I want to go, what I want to see, how to go there and come back and how much it will cost and all this is in Google. The easiest way to find information is to type the keywords like "What to see/ what to do in ..." and then just open 5-6 pages to get full information. Really, I got 100% of the information about my Macedonia trip from Google. The second good place from where to get a good information are the city tours, especially the free ones (based on tip), where most the guides are giving good information about the local life, eating places and sightseers, but the thing is that this information is available only in destination place, so it works more with the spontaneous trips. The information about free tours are also available in Google or for example in Trip Advisor, just use the key word "Free tour in....". And ofc there's always a chance to ask from the friends or the workers from accommodation place. As I don't have Internet on my phone while I am abroad, then I am making the photos about all the maps and ways what I need, it's quite common to get the maps from the sleeping places, where is also wifi, too, but it not happens in every time. Also make your own budget list, find out which money they are using in the destination place and which are the normal prices. The better plan you have the more you will see.  

Important things
After the plan is made, it's time to start pack! Besides of the clothes which are suitable for the weather (check weather from yr.no), money and documents (check is there needed a passport or visa to go to the destination county, also if you are staying in a good place then it's smarter to take both of your documents, in Estonia we have ID-card and passport, so one of them carry all the time with you and the other one live in the safe place), there's also some other important helpers. As I don't have Internet (3G/4G) in my phone while I am in abroad and sometimes there is no place where to charge phone, then I have a notebook, where I write down all the important information, like the whole plan, the details of accommodation place, addresses and so on and it's also smart to have a pen with you. I have written down also my family and closest friends phone numbers, because I have been in sitations where my phone has been stolen or the battery is empty and there is no chance to charge it. But ofc it's still a good idea to have the phone charger with you, I am also carrying my headphones with me. My one newest discovers is the watch, it's so much easier to check the time like this not taking the phone out all the time. For sure try to carry your things as safe as possible, for example have a good backpack or pack your bag well (dont put the most valuable things on top) or/and carry the small bag on what it's easier to keep eye on, for example I have a small bag for the day trips and I made it's belt shorter, so I could secure it with my hand, I also have had wore smaller backpacks on my belly. Small and well packed things can help you a lot. 

Communication 
By travelling there's a possibility to meet with a lot of people, especially, while to sleep in the room where is more than one bed. My suggestion is to find the golden middle way how to communicate with people, the easy chat and sharing the travelling experiences are nice, but never forget that they are still strangers for you, so take care of your things all the time. Even if you are going to take a shower or to toilet, don't leave your valuable things on bed, put them in the safe place (to the locker). In Macedonia I had a couple of moments, when totally strangers (males) came to me in the street and started to talking with me, in this cases it's better to lie about your name and if there is a need the relationship status, too, because very often they will ask about it (I luckily wearing a ring on my left hand finger), it's also very important to be very clear with your wishes, for example just say that you want to continue alone or you don't share your phone nr or Facebook or just ignore them (of what I am not very good, so I need to use lying). While travelling alone try to avaoid also small and dark streets. As I already told then it's still important to find this golden middle way, because to have pictures of yourself or asking help you need some people, so try to find someone who looks safe. For example I am choosing usually women who are dressing well or the tourists/ backpackers. I am sorry for creating/ using such stereotypes, but for the (blond/redhead) woman it is easier to travel like this (in south), we all want to go back home, right? So golden middle way in communication is the base of fun and safe trip. 

Support person 
It's logical that in trips we collect a lot of interesting, new, exciting, sad and happy moments, what we want to share with others, but while we are travelling alone it's quite difficult to do it. Yes, it's nice to speak shortly with some roommate about your day but in the end it's not enough, so find someone (friend, boy/girlfriend, family member) with whom to speak about it or write it down to your travel notebook or diary. It makes much easier to start new day with happy mind, because talking helps to forget the bad things and share the joy! 

Although I am very happy that I decided to go to Macedonia alone, then I still prefer to travel with a company, all my travel buddies have been so nice and for me it was somehow better and safer, but now I know that I am able to travel alone, too, and it's amazing feeling!
Cheers! 

No comments

Back to Top