Next Stop: Ostrava/ Olomouc/ Brno

CLICK "HERE" FOR ENGLISH VERSION
CHECK OUT THE VIDEO FROM "HERE"

Heihei!
Eelmisel nädalavahetusel avastasime tänu CzechIt võistlusele ja Eesti rahvusõhtule Ida-Tšehhit (kuna meil oli vaja Elisabethi käest veidi Eesti kraami tuua- Elisabeth on samuti õenduse tudeng, kes teeb oma Erasmust Olomoucis ning kes tõi meile Eestist natukene süüa).
Seega kuidas oleks ühe tiiruga teisel pool Tšehhit?

Asukoht:
Ostrva, Olomouc, Brno- Tšehhi

Reisi kestvus:
3 päeva

Sihtkohta reisimine:
*Rongiga marssruudil Usti nad Labem-Praha-Ostrava-Olomouc-Brno-Praha-Usti nad Labem.
*Pluss: Rongiga läbib antud vahemaid kiiremini kui bussiga, näiteks Prahast Ostravasse sõitsime umbes 4 tundi. Samuti on rongis rohkem ruumi, nad sõidavad tihedamini ning kohad on alati saadaval (bussipilet Ostravasse olid 2 päeva enne sõitu juba otsas). Tihti oli rongides ka tasuta wifi, samuti on rongis võimalik osta teed/kohvi/vett/õlut ja snäkke.
*Miinus: Mõned rongid hilinesid, üks meie rongidest hilines näiteks pea pool tundi, seega tasub ümberistumistel alati aega varuda. 

Kohalik eripära:
Ostrava: *Tegemist on pigem hääbuva tööstuslinnaga, kus kunagi sütt kaevandati.
*Ühistranspordis kehtib väga veider kretiidikaardiga pileti ostmise süsteem, millele me kuni lõpuni päriselt pihta ei saanud.
Olomouc: *Linnake ise on väga kena, kindlasti üks armsamaid, kus me Tšehhis käinud oleme.
*Päevane trammipilet õpilasele maksis umbes 20 krooni, mis on alla 1€.
Brno: Tegemist on üliõpilaslinnaga, mis minule jättis väga sümpaatse mulje.
*Brno on Tšehhis suuruselt teine linn. 

Majutus:
Esimese öö olime Ostravas, kohas nimega Lowcost Hotel. Tegemist on täiesti tavalise nõuka-aegse majaga, mis asus kesklinnast trammiga sõites umbes 30 minuti kaugusel kesest paneelmaju, seega peale väsitavat päeva võõras linnas ning keset ööd ei olnud seda kohta just kõige lihtsam leida. Ühe öö hinnaks kolmeses toas oli 10€ nägu. Iseenesest oli koht puhas, voodilinad värsked ning pesemisvõimalused olemas, ainult hommikul kella viie paiku kostusid koridorist veidrad hääled. Kindlasti ei ole see koht midagi erilist, kuid kui soovite eelarve võimalikult väikese hoida, siis sobib selline koht üheks ööks küll.
Teise öö veetsime Brnos kohas nimega Ubytovna Moravan, mis asus vanalinnast ning rongijaamast umbes 500 meetri kaugusel, kuid minu jaoks kuskil nurga taga, küllaltki kahtlases ümbruskonnas, kus liikus ringi palju "huvitavaid" inimesi. Tuba ise ei olnud eelmisest ööbimiskohast eriti parem, kuid samuti oli puhas voodipesu, pesemisvõimalus, wifi ja väike kööginurk. Üks öö kolmetoalises maksis 7€ nägu, jällegi mitte kõige parem koht, kuid rahaliselt päris korralik võit. 

Vaatamisväärsused: 
Kuna iga linn on küllalti väike, siis peamised vaatamisväärsused näeb nendes päevaga ära. Me külastasime päris palju kohti, kuid hetkel toon välja ainult oma lemmikkohad.
Ostrava: Minu lemmikkohaks Ostravas oli endine söetehas, mis nüüdseks on ilusti korda tehtud ja kus ehitised loovad ebamaiselt võimsa õhkkonna, seal asub ka Bolti torn, mis on nimetatud kuulsa sportlase Usain Bolti järgi ja kus võib näha nii tema autogrammi kui ka ilusat vaadet linnale. Pilet torni koos kohviku kupongiga (100 krooni eest saab sööki ja jooki valida) maksab õpilastele 200 krooni.
Olomouc: Olomoucis on väga kena vanalinn, koos sealse asuva kellatorniga ning purskkaevudega. Lisaks asub vanalinna lähedal tore Selfie Kunni graffiti ning üliilus Püha Wenceslase katedraal.
Brno: Ka Brnos on väga kena vanalinn, kust võib leida näiteks Brno sümbolid draakoni ja ratta, lisaks meeldis mulle ka sealne Püha Peetri (Peetruse?) ja Pauli katedraal väga. Samuti asub Brnos ka omamoodi kell, mille lugemisega me isegi õpetuse järgi hakkama ei saanud, küll pidavat vaatamisväärsus aga iga päev kell 11 hommikul (lõunal?) enda seest välja laskma marmorkuulikuse, mille leidja endale võib võtta. 

Söögikohad:
Ostrava: Meie ainukeseks söögikohaks Ostravas jäigi Usain Bolti torni kohvik, kus teised maitsesid nende sõnul taevalikku šokolaadikooki ja mina sõin seal Oreo kooki, mis minus erilisi tundeid ei tekitanud. #polešokolaadikoogifänn
Olomouc: See-eest Olomoucis võtsime korraliku lõuna kohas nimega Punane Pull (Restaurace u Cerveneho Volka), kus hinna ja kvaliteedi suhe oli kenasti paigas, teenindus hea ning võimalik oli ka terassil süüa. Samuti võib Town Halli väljakult (seal kus oli see tore kellatorn koos purskkaevudega) leida armsa jäätisepoe. Olomoucis soovitati meil süüa ka kohalikku juustu nimega Tvaružky, mis pidi haisema kohutavalt, aga maitsema hästi, minu jaoks maitses see täpselt sama kohutavalt kui haises.
Brno: Brnos oli mu kindlaks lemmikkohaks baar? nimega Super Panda Circus, mis on arvatavsi mu üks lemmikkohti üldse! Sealset kogetut on rakse kirjeldada, kuid mul oli seal olles veidi Alice Imedemaal tunne- teenindajate köstüümid, suhtlus, jookide valik ja serveerimine- see kõik oli nii nii nii lahe. Näiteks valitakse jook seal enda isiksuse järgi ning lauda tuues on iga jooks täiesti erinevas klaasis/anumas, me võtsime kõik erinevad joogid ja meile kõigile maistses meie enda jook väga! Lihstalt kui kunagi Brnosse satute, siis külastage seda kohta ja te saate aru, millest ma räägin!
PS! Sisse saab max neljase grupiga, et uksest sisse saada on vaja lasta uksekella. Ainuke ebameeldiv kogemus antud kohaga oli see, kui meid teenindanud noorhärra ise meie käest tippi küsis (Tšehhis on levinud tipi andmise süsteem).

Vaba aeg:
Ostrava: Ostravas on selline lahe koht nagu Miniuni, kuhu on ehitatud maailmakuulsatest ehitistest (nt Eiffeli torn) miniversioonid, väga tore koht, kuhu näiteks ilusat ilma nautima minna. Õpilastele maksis pilet umbes 40 krooni. Matkahuvilistele on aga välja pakkuda Ema (tuha?)mägi, kuhu on eriti ilus sattuda päikeseloojangu ajal ja kust näeb kaunist vaadet linnale.
Olomouc: Olomoucis oli aga väga kaunis park, kus me Ivnaga oleksime tahtnud ühe pikniku maha pidada.
Brno: Brnos on võimalik külastada keskaegset maa-alust labürinti, mis asub vanalinnas ning kus kõik külastused on giidiga (mitte tšehhi keelt kõnelevatele inimestele antakse kaasa audio giidid, mis on saadaval nt inglise, saksa ja itaalia keeles). Pilet õpilastele maksab 80 krooni. Kindlasti on Brnos ka väga rikas ööelu, tegemist on siiski tudengilinnaga.

Ja selline oligi meie lühikene, kuid intensiivne reis teisel pool Tšehhit, aitäh, et lõpuni vastu pidasite! Ja nüüd pilte vaatama!
Cheers!

Ostrava:

 Olomouc:

 Brno:

Heyhey!
On the last weekend we had a trip to East-Czech, mostly because of CzechIt challenge and Estonian International Night (we needed some Estonian food from Elisabeth- Elisabeth is also a nursing student who makes her Erasmus in Olomouc and she brought us some food from Estonia).
So, how about a small trip to the other side on Czech?

Location: 
Ostrava, Olomouc, Brno- Czech Republic

Duration of Trip:
3 days 

Travelling to destination: 
By train in route: Usti nad Labem-Prague-Ostrava-Olomouc-Brno-Prague-Usti nad Labem.
*Plus: Train is faster than bus, there's more trains than buses (at least I think so) and there's always free place in train (for example the bus tickets to Ostrava were already sold out 2 days before). Most of the times there's also a free wifi and there is a chance to buy tea/coffee/water/beer and snacks.
*Minus: Some trains were late, for example one of our trains late almost 30 minutes, so take always time while you travelling.

About local life: 
Ostrava: *For me it is a quiet town which it's best times was based on coal mining.
*In the buses and trams there is a weird ticket system (you can buy them with credit card), which for us was too complicated to understand.
Olomouc: *The town is very nice, for sure one of the most lovely towns what we have seen in Czech Republic.
*A day ticket of tram costs around 20 kronas, which is less than a 1€.
Brno: *It's a student city, I liked that place a lot.
*Brno is a second biggest city in Czech Republic. 

Accommodation: 
We spend the first night in Ostrava in place called Lowcost Hotel. It was in usual soviet union time dormitory middle of other houses like that and it was by tram 30 minutes way from city center so you can imagine how hard it was to find it after a long day in the completely stranger town. One night in triple room costed 10€ per person. Although the location was quite bad the place was clean and there was also a shower, only around 5 in the morning there was some very loud noise in the corridor. The place wasn't nothing special but it helped to save the money. 
The second night we staied to Brno in the place called Ubytovna Moravan, which was from old town and main train station around 500 meters, but for me it was in quite weird hood, where were too many "interesting" people. The room wasn't better than in Ostrava, but they also had clean sheets, shower, wifi and a little kitchen corner. One night in triple room costed 7€ per person, so it was pretty good win!

Sightseers:
As all those places are quite small then it takes max a day to see all the main places. We visited quite many places but I will speak about my favourite ones.
Ostrava: My favourite place in Ostrava was the old coal factory, which has been cleaned and made pretty again, those buildings creates there such a powerful atmosphere. In the factory area there is also a Bolt Tower, which has got it's name by Usain Bolt and where is his autograph and a nice view to town. Ticket to the tower with cafe coupon (it consists the 100 kronas voucher with what you can have some food and drinks "for free") costs to the student 200 kronas. 
Olomouc: There's a lovely old town, with a Town Hall and fountains. Also near of the old town there is a cool graffiti of Selfie King and a super pretty St. Wecenlas Cathedral.
Brno: I also liked the old town of Brno, where is a Brno symbols dragon and the wheel and a beautiful St Peter and Paul Cathedral. In old town there is also a interesting clock, which we could't read even while we got some instructions, but as I heard then in every day at 11 in the morning the clock releases one marmor ball from the inside of itself and the the finder can keep it.

Place to eat: 
Ostrava: Our only place in Ostrava was the cafe place in Usain Bolt tower, where others ate the amazing chocolate cake (at least they said so) and I tried the Oreo cake which wasn't nothing special. #notthefanofchocolatecakes
Olomouc: But in Olomouc we had a nice lunch in place called Red Bull (Restaurace u Cerveneho Volka), where everything from the food to service was good and there was also a change to eat outside. We also visited a lovely ice cream place which was in the Town Hall square (you know where were also the fountains). In Olomouc we also had a challenge to eat a local cheese Tvaružky, which supposed to smell badly but taste good, well, in my opinion it tasted as bad as it smelled.
Brno: In Brno I fell in love with a bar? called Super Panda Circus, I guess it is one of the coolest places where I ever have been. It is hard to describe the whole atmosphere what was there, but for me it reminded a bit Alice in Wonderland world- the costumes of waiters, how they were acting, drinks, decorations- it all was just so so so cool. For example you choose the drink by your character, each drink is in different class with different style and we all liked our drinks! Just while you will be in Brno just go to that place and you will understand what I am talking about!
PS! In the group there can be max 4 people to get in. To get in you need to ring the bell. The only unpleasant moment was while the waiter asked to tip by himself (it is a common to give a tip in Czech).

Free time: 
Ostrava: In Ostrava there is such a cool place like Miniuni, where are a mini versions of world famous building, for example there is a mini Eiffel Tower. It is a lovely place where to go in the sunny day. For the students the ticket costs 40 kronas. For those who likes more nature can go to hike to Ema (ash) mountain, where is a nice view to town, it is especially pretty in sunset time.
Olomouc: In Olomouc there is a nice park, where me and Ivna like to have a picnic.
Brno: In Brno there is a chance to visit medieval underground labyrinth, which is in old town and where all the visits are with guide, for those who doesn't speak Czech there is a audio guide for example in English, Germany or Italian. The ticket to students costs around 80 kronas. I am pretty sure that Brno has also an amazing night life, because it is still a student city.

And this was the short but very intensive trip to East-Czech. Thank you for hanging on until the end!
And now it is the photos time!
Cheers!

No comments

Back to Top