Money Tips For Travelling

CLICK "HERE" FOR ENGLISH VERSION  

Päris mitmed mu sõbrad on küsinud, et kuidas mul ilma kindla sissetulekuta ja tudengina on võimalik nii palju reisida? 2016. aastal külastasin Lapimaad, Berliini, Barcelonat, Rumeeniat ning kolmel korral Türgit- kõlab üpriski kulukas mis? Siin minu viis loogilist lähenemist, mis tõesti töötavad! 

PROGRAMMID
Kindlasti, mis aitab tudengitel ja noortel soodsamalt või tasuta reisida on ühineda noorteprogrammi või organisatsiooniga. Näiteks ülihea näide on Eramsus+, kus põhimõtteliselt makstakse kinni kogu elamine ning tihti ei ole vaja eelnevalt endal sentigi kulutada, siiski tuleks meeles pidada, et Skandinaavia, Inglismaa ja Island on selliste stipendiumite veidi liiga kallid riigid ning tihti saab selle raha eest vaid elukoha üüri ära maksta. Kes soovib välismaale minna vähem kui 2-ks kuuks, siis on ka selle jaoks olevad erinevaid noorteprogramme, näiteks harivad noortelaagrid, kuhu tulevad inimesed erinevtest riikidest (Noored Ühiskonna Heaks), kahjuks ma nii täpset infot anda ei oska, kuid tean, et osad tasuvad vaid osalised summad ning alles pärast laagrist tagasitulekut. Samuti on olemas ka pikaajalisemaid progaramme, mis võimaldavad minna näiteks välismaale tööle või vabatahtlikuks (EVS, Work & Travel, Southwestern Advantage, Aupair jne.). Niimoodi on minu sõbrad käinud näiteks Rumeenias, Kreekas, Islandil ja USA-s. 

PILETID
Ma olen alati öelnud, et üks suur osa rahast reisimise juures läheb piletite ning teine ööbimiskoha peale. Seega olen mina osadel reisidel kõvasti kokku hoidnud piletite pealt, näiteks maksid nii Rumeenia kui Barcelona mõlema otsa piletid u 100€. Siiski tuleb mõnikord selliseid pileteid broneerida küllaltki vara, näiteks Barcelona piletid ostsime pool aastat ette. Mõnikord võib leida soodsaid pileteid allahindluste ajal või hoopis viimasel minutil. Ma olen ka kuulnud, et kõige odavamad piletid pidid olema teisipäeval, 6 nädalat enne reisi algust, kahjuks pole minuga selline asi veel töötanud. Samuti oli Rumeenia ja Barcelona reisi korral meie pagasiks vaid käsipagas, sest lennupiletide puhul maksab iga väike detail ning mugavus. 

ÖÖBIMISKOHT
Nagu ma ütlesin siis küllaltki suur kulualliks reisimise puhul on ka ööbimiskohad. Seega üks võimalustest neid pärssida on maksta toa eest hostelis, kus tihti on valikus erinevate inimeste arvuga toad, tavaliselt on kõige odavamad segatoad, kus on vähemal 6-8 inimest. Näiteks maksime Barcelonas 6 öö 8 kohaga segatoas ja hommikusöögi eest u 100€-120€, sellised toad sobivad hästi kui reisid koos sõpradega ning veedate enamus ajast niikuinii toast eemal, tihti on sellist tubades ka lukkudega kapid olemas, kuhu saab oma isiklikke asju panna. Samuti oleme nt Türgist leidnud 50% alesid korralikele hotellitubadele! Üks võimalustest on kasutada ka Couchsurfing teenust, mida veel pole mul õnnestunud kasutada. 

SÕBRAD
Minu lemmikvarint on aga sõpradele välismaale külla sõitmine, minu reisidest on umbes pooled sellised olnud ja teate kui mugav see on! Lisaks sellele, et tasuta seltskond ja ööbimine on garanteeritud, oskab sõber tihtipeale ka odavaid ja lahedaid kohti näidata, mida ise ei oleks osanud üles leida. Ausalt, selliste reiside puhul tuleb muretseda vaid lennupiletite eest, sest kohalik giid teeb tavaliselt kõik ülejäänud plaanid. Minu hea näide on näiteks Rumeenia reis, kus ma ei pidanud kordagi ööbimise eest maksma ja mu sõbrad vedasid mind kõige lahedamatesse kohtadesse üldse! 

RAHA KOGUMINE
Olgem ausad, mõnikord ei ole kuskilt võtta ühtegi programmi või välismaal elavat sõpra või odavat hostelit koos lennupiletiga. Sellisel juhul jääb üle see kõige kergem lahendus- lihtsalt raha kogumine (ja ootamine, et äkki leiab kuskil ikka mingi hea pakkumise). Mina olen üritanud raha koguda erineval viisil, kuid pean tunnistama, et ainuke, mis minu puhul töötab on luua pangas hoiuseid. Mõnikord tähendab see minu jaoks natukene rohkem makaronide söömist kui muidu, kuid hästi aitab ka mõte, et välismaal võib olla ju palju huvitavamaid ja tihti ka odavamaid riideid ja ehteid, näiteks Türgi puhul peab see 98% paika! Siiski tuleb ennast ka Eestis vahepeal poputada, aga seda alles siis, kui vajalik rahasumma on jälle kõrvale pandud! Enamasti ma üritan raha pärast mitte muretseda ja ma usun, et see on ka üks võimalustest kuidas raha enda juurde meelitada. 

Olid ju üsna loogilised sammud? Ja uskuge mind, kui teile meeldib lihtne ning põnevusterohke reisimine, siis nii lihtne see kõik ongi, ausalt! Litsalt uskuge endasse!
Kui teil endal on mõni põnev nipp, kuidas sootsamalt reisida, siis ma olen rohkem kui põnevil seda kuulmast!
Cheers! 


Some of my friends have asked from me how I can travel so much while I am an student with uncertain income. On 2016 I visited Lapland, Berlin, Barcelona, Romania and Turkey in 3 times- sounds like a lot of money, doesn't it? So here are my five logical ways, how to travel in cheap way and they really works!

PROGRAMS
One of they options which helps to travel in cheap or free way is join with some young people programs or organizations. For example Eramsus+, where basically you will get the whole living for free and before that you don't need to pay, still remid that for example Scandinavia, England and Iceland are too expensive to cover all the needs with that money, usually in these countries it's covering only the rent. But who wants the short trip then there's different youth programs for that, for example to go some educational camp and meet with other fun people (in Estonia Noored Ühiskonna Heaks), unfortunately I don't have so much information about them, but as I have hear then some of them gives money after you have came back to homeland and pays only some part of money. Also I have heard of some longer programs which send people to work or volunteer to abroad (EVS,Work&Travel, Southwestern Advantage, AuPair etc.). My friends have visited in this way Romania, Greece, Iceland and USA.

TICKETS 
I have always said that one big part of travelling takes the tickets and the other big part takes the accommodation. So that's why I always try to find as cheap tickets as I can, for example my Romania and Barcelona tickets in both way costed around 100€. Sometimes it means that you have to book tickets quite early, for example we bought the Barcelona tickets 6 months before the trip. But sometimes there is just big sales or the last minute calls. I have also heard that the cheapest tickets should be on Tuesday 6 weeks before the trip, but it hasn't worked with me, yet. Also in Romania and Barcelona trips we had only hand luggage with us, because when we talk about the plane tickets then every singe detail is costing.

ACCOMMODATION
As I said then one of the thing which costs is accommodation. One of the cheap way is to take a room in hostel, where usually are different options, most of the time the most cheapest ones are mixed rooms with at least 6-8 people. For example in Barcelona we paid for a 6 nights in mixed room where were 8 beds and for a breakfast around 100-120€, these kind of rooms are great when you travel with friends and spend most of the time outside of the room, usually in these kind of rooms there are also a places where you can lock your personal things. But in Turkey we also have been in a hotel room which we found -50% sale! One of the options is using Couchsurfing, which I haven't tried, yet.

FRIENDS
My favourite trips are these ones where I am visiting my friends, I guess around half of my trips have been like this  and it is just so comfortable! Besides that you have a free accommodation and company, you also can see cheaper and more awesome places, which only local people knows! Honestly, in these kind of trips your only problem is to buy the ticket, because the local guide has already planned the rest of! For example in my Romania trip I didn't have to pay nothing for my accommodation and my friends took me to the most coolest places ever! Isn't is amazing?

SÕBRAD
Minu lemmikvarint on aga sõpradele välismaale külla sõitmine, minu reisidest on umbes pooled sellised olnud ja teate kui mugav see on! Lisaks sellele, et tasuta seltskond ja ööbimine on garanteeritud, oskab sõber tihtipeale ka odavaid ja lahedaid kohti näidata, mida ise ei oleks osanud üles leida. Ausalt, selliste reiside puhul tuleb muretseda vaid lennupiletite eest, sest kohalik giid teeb tavaliselt kõik ülejäänud plaanid. Minu hea näide on näiteks Rumeenia reis, kus ma ei pidanud kordagi ööbimise eest maksma ja mu sõbrad vedasid mind kõige lahedamatesse kohtadesse üldse! 

COLLECTING MONEY
Let's be honest, that sometimes there is no programs or friends who lives in abroad or cheap hostel or cheap plane ticket. In this case there is the easiest way how to travel- collecting the money (and hoping that maybe there will be some good offer soon). I have tried to collect money in different ways, but the only one which has worked is collecting money in pank deposit or to another bank account. Yes, sometimes I eat as cheap as I can and I'm also saving money by thinking that in abroad there will be more awesome (and sometimes cheaper) clothes and jewelry. But also don't forget to treat yourself good before the trip, too! Usually I try to not worry about the money and I guess that's the key how money comes to you.

So, these were quit logical steps right? And believe me, if you like simple and full of adventures trips, then it is exactly as easy as I said! Just believe in yourself!
If you have some interesting tips how to travel in cheap way the for sure let me know!
Cheers! 

No comments

Back to Top