About Crystals

Lately I have noticed that a lot of people are connected with crystals, most of those people are bloggers, because probably they speaks more about them. I must admit that I'm also one of those people who really likes crystals, for me they are one big part of my religion and I couldn't imagine life without them. 
This post is not another copy paste of typical crystal posts. As there is so many books, websites and stores where people can find so much more information then today I want to speak about my experiences with crystals.
///
Mida aeg edasi, seda rohkem kohtan inimesi, kes on seotud kristallidega, eriti on seda märgata blogijate hulgas, sest nemad räägivad sellest vast kõige rohkem.  Ka mina oleks üks neist, kelle jaoks on kristallid väga tähtsad abimehed- minu jaoks moodustavad nad tubli osa minu uskumustest ning ma ei kujutaks oma elu ilma nendeta enam ette. 
Kuid see postitus ei ole järjekordne copypaste tutvustust kristallidest. Kuna tänapäeval on olemas kõikvõimalikud raamatud, veebilehed ning poekesed, kust leiab palju rohkem infot, kui minu varudest, siis tahaksin teile rääkida hoopis oma kogemustest. 
I'm nut sure when I heard about them in the first time, but I think it happened while I started my high school and met whit people who told me about energy and alternative methods. Around the same time my family heard the same information from other people and since then they started to believe the same things, they even changed they meal orders. I got my first crystal around 4 years ago for my birthday, it was a heart which was made of red agate, I remember that I wore it a bit but now it has been in my drawer for years. But a year ago I bought a first crystal by my-self, at that time my whole family did it. There is a saying that everybody needs to choose their crystal by their-self, the inner voice is important, not what your zodiac or mom says. I felt that I need something for my general energy and that's why I chose a mountain crystal. Maybe some of you have noticed a leather cord around my neck- this is my mountain crystal! 
///
Ma ei oskagi öelda, millal esimest korda nendest imevidnatest kuulsin, aga arvan, et see juhtus umbes 6 aastat (juba!?) tagasi, kui alustasin oma õpinguid gümnaasiumis ning minu tee viis kokku inimestega, kes rääkisid mulle energiast ning alternatiivsetest meetoditest. Umbes samal ajal hakkas ka minu perekond täiesti teiste kanalite kaudu sarnaste asjadega tegelema, sealhulgas ka toitumisega. Oma esimese kristalli sain endale umbes 4 aastat tagasi, kui mu sõbrad kinkisid mulle sünnipäevaks punasest ahhadist südame, mis hiljem kuidagi lihtsalt ununes, kuid päris ise soetasin kristalli umbes aasta tagasi koos oma perekonnaga. Öeldakse, et igaüks peaks oma kristalli ise valima ja mitte selle järgi, mis ta tähtkuju või ema ütleb, vaid selle järgi, mida inimene ise tunneb. Mina tundsin, et ma tahan midagi sellist, mis aitaks mind üldiselt, eriti minu energiat ja nii valisingi mäekristalli. Võib-olla on mõned teist märganud, et tihti võib piltidelt leida mul kaelas rippumas nahkpaela- just see ongi minu mäekristallike! 
Around half a year after my first mountain crystal (today I'm wearing my second mountain crystal, because I forgot my old one to Turkey, read: old crystal finished it's job.), I felt that I need a new crystal. At that time I read a lot about pink quartz, which is stone of heart and in the next moment I knew that this is what I need. For me it is very important to feel my crystals close to me, so as I already had a necklace I decided to buy a pink quartz as a key ring- perfect idea how to hold crystal next to you!
///
Umbes pool aastat pärast oma esimese mäekristalli soetamist (tänaseks on mul vana kaotamise tõttu Türki uus, loe: kritall ammendas ennast), et tahaks midagi juurde. Päris mitmes kohas jäi mulle silma roosa kvarts, mis on südame kivi ja nii ma ühel hetkel tundisngi, et just seda ongi mulle vaja. Kristallide ostmise juures olen alati mõelnud ka asjaolule, et ma tahan neid võimalikult palju enda lähedal tunda, seega pole mõtet osta midagi kujul, mis jääks seisma kuskile sahtlisse. Nii saigi valitud roosa kvarts võtmehoidja kujul, kivike liigub minuga peaaegu alati kaasas. 
The third crystal what I wanted to buy was amethyst. First I was thinking to buy it as a piece of stone which could "decorative" my dressing table, but in the shop I fell in love with this pendant, I just needed a chain which I found from Expressions (jewelry shop), a bit improvisation and I had a new necklace! I don't wear this necklace so often but as it is on my dressing table then I see it everyday and love it as much as other crystals! 
///
Kolmas kristall, mis mul mõtteis mõlkus, oli ametüst. Alguses mõtlesin seda osta lihtsalt tavalise kivina ning asetada oma peeglilauale nö kaunistuseks, kuid poes armusin hoopis sellesse kenasse ripatsisse, juurde tuli soetada ainult kett, mille leidsin Expressionsi soodusriiulilt, veidi meisterdamist ja valmis ta oligi! Seda ripatsit kannan veidi harvem kui teisi kristalle, kuid sellegipoolest on ta alati mu peeglilaual olemas ning seega näen ja armastan ma seda sama palju kui teisigi!
Of course crystals don't make who knows what miracles, because in the end it is all in your hands, but thanks to crystals I feel much better. I remember my first day with my mountain crystal- I had a totally random panic attack, which has been my first and last in this way, after I understood that this moment was the start of my journey to feeling better. For example a couple of days ago my friend told me how in the beginning one crystal made her sick, it was also a sign of good thing, because crystals also are dealing with bad energy what's hiding in body. Isn't it awesome?
///
Muidugi ei aita kristallid teab mis ilmaimet korda saata, sest kõik on sinu enda kätes, kuid tänu neile tunnen mina ennast paremini. Mäletan oma esimest päeva, mil kandisn mäekristalli- ühel hetkel tabas mind täiesti tühisest asjast paanikahoog, mida mul mitte kunagi varem ja ka hiljem sellisel moel pole esinenud, alles pärast sain aru, et see viis mind paremuse poole. Hiljuti kuulsin lugu sõbrannalt, kes ütles, kuidas alguses teda üks kristall iiveldama ajas, seda samuti heas mõttes, sest kristallid tegelevad ka kehas oleva halva energiaga. Kõlab võimsalt? 
I bought all my crystals from my home town shop Väike Ingel (Small Angel), but I believe that these kind of shops are everywhere, for example in Tallinn there is also Väike Ingel and Marilyn Kerro's shop Mecca (and loads of similar shops). Remember to listen your inner voice while buying a crystal and don't forget to clean it! 

Did you liked this post?
Do you want know more?
Or would you like to read similar posts?
Write to me about your experiences, even if they are bad!
///
 Mina soetasin kõik oma kristallid Rakverest Väikesest Inglist, kuid kindlasti on sarnaseid poode olemas ka mujal linnades, näiteks Tallinnas on samuti Väike Ingel ning Marilyn Kerro pood Mecca ja veel palju teisi. Kristalli soetamisel lähtu oma soovist ning kindasti ära unustada kristalle kohe peale ostmist ning ka hiljem aeg ajalt puhastada! 

Kuidas teile selline teistsugune postitus meeldis?
Tahaksite rohkem teada?
 Või tahaksite lugeda sarnaseid postitusi erinevatel teemadel?
Kindasti kirjutage mulle ka oma kogemustest, ka negatiivsetest! 

No comments

Back to Top